AktualnościOgłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca AD 2018. Ogłoszenia parafialne.

 

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które prowadzi ks. Tomasz Ślesik, sekretarz ks. abpa przy KEP. Dzisiaj nauki podczas każdej mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi św. O 19.00 msza św. z nauką. We wtorek Droga Krzyżowa po naszym osiedlu o godz. 20.00. Zapraszamy do wzięcia udziału. Młodzież męską z kl. II gimnazjum zapraszamy we wtorek na mszę św. z nauką o godz. 19.00 oraz Drogę Krzyżową.
 2. Dziś także ks. abp zawierza całą archidiecezję opiece św. Józefa. W poniedziałek, w uroczystość św. Józefa, ponowimy ten akt w naszej wspólnocie parafialnej podczas mszy św. Z tej okazji zapraszamy na jutro zwłaszcza wszystkich mężczyzn. Po mszy wieczornej ok. 20.00 spotkanie z ojcami Wspólnoty Żywego Różańca.
 3. Dziś po każdej mszy św. członkowie Caritas zbierają fundusze na radosne święta dla dzieci uboższych rodzin naszej parafii.
 4. W związku z rekolekcjami msze św. w tym tygodniu w kościele – rano w kaplicy.
 5. Eucharystyczny Ruch Młodych spotyka się o g. 17:00 – w poniedziałek.
 6. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
  Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o 17.00, dla wszystkich parafian rano o godz. 8.30, wieczorem o 18.30 oraz dla młodzieży o godz. 20.00.
 7. na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.00 zapraszamy zwłaszcza dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci odbędą swą spowiedź w sobotę o godz. 9.00 a o godz. 16.00 dokonają odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, przyniosą świece i medaliki jako pamiątkę tego odnowienia.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Dzieci zbiorą się przed godz. 10.00 przy krzyżu i procesyjnie wejdą do kościoła. Podczas każdej mszy św. święcenie palm. Dziękujemy matkom żywego różańca za przygotowanie wiązanek. Można je nabyć przed wejściem do kościoła Po każdej mszy św. zbiórka ofiar  na organizację Triduum paschalnego oraz kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. Młodzież kl.3 gim. spotkanie w sobotę o g. 14 w kościele.
 10. Za tydzień akcja – woreczek ryżu – młodzież zbiera na misje.- będzie trwała do Wielkiego Piątku
 11. Pielgrzymka do Częstochowy  organizowana jest 22 kwietnia. Zapisy na kiermaszu.
 12. Wszystkich, którzy chcą brać udział w pielgrzymce do Rzymu i Sycylii zapraszamy w czwartek na g. 18:30 a na Bieszczady w czwartek o g 19:00.- plan w gablocie.
 13. Paschaliki, do nabycia na kiermaszu.
 14. Koncert Charytatywny 7.04.g.16 Szkoła Katolicka na Głogowskiej – bilety do nabycia w zakrystii cena 20 zł – szczegóły w gablocie
 15. Solenizantom i jubilatom życzymy opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tym zwłaszcza Przewodnik Katolicki, słuchania radia Emaus oraz odwiedzenia kiermaszu przy biurze parafialnym.
 17. Po swoją nagrodę odszedł
  śp. Kazimierz Urbański, prof. Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ojciec  naszego nadzwyczajnego szafarza Komunii św. To właśnie dzięki panu profesorowi nasza wspólnota parafialna od wielu lat mogła organizować majowy wyjazd do Puszczy Zielonka. Na wielu tych spotkaniach był on także osobiście obecny. Pogrzeb śp. Kazimierza odbędzie  się w czwartek o g. 12:00 na Sołaczu. Msza św.  w naszej parafii   7.04. o g.16 –
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
  Amen.