XIX Tydzień zwykły – 12 sierpnia AD 2018. Ogłoszenia parafialne.

 

 1. Dzisiaj II niedziela miesiąca. Pamiętamy w modlitwie z wszystkich, którzy modlitwą i groszem wspierają inwestycje w naszym kościele. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi a Matka Najświętsza wspiera i opieką darzy!
 2. W sierpniu, miesiącu modlitw o trzeźwość narodu, zachęcamy do modlitwy, trzeźwości lub wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych w intencji osób uzależnionych.
 3. Do końca wakacji codzienne msze św. o godz. 8.00 oraz 18.00. Spowiedź pół godz. przed mszą. W piątki adoracja Najśw. sakramentu po mszy wieczornej do godz. 19.30 z okazją do spowiedzi św. Biuro parafialne czynne we wtorki i środy od godz. 17.00 do 17.30.
 4. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe. Jest to dzień modlitw za wszystkich pomordowanych w obozach koncentracyjnych, więzieniach i sowieckich łagrach.
 5. W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, 98 rocznicę cudu nad Wisłą oraz dzień Wojska Polskiego. Podczas każdej mszy św. święcimy wiązanki ziół i kwiatów. Dziękujemy matkom różańcowym za ich przygotowanie. Msze św. według porządku niedzielnego: 7.30, 8.30, 10.00, 11.00, 12.30 i o 20.00. Po mszach św. zbiórka na potrzeby Caritas naszej diecezji.
 6. W czwartek wspominamy św. Stefana Węgierskiego, w piątek – św. Jacka, kapłana, w sobotę bł. s. Sancji, której doczesne szczątki znajdują się w kościele św. Rocha. Zachęcamy do nawiedzenia i modlitwy przy jej grobie.
 7. Uwaga dzieci! W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie wtorku z Bogiem i wyjścia do kina.
 8. Natomiast 14. 08 wycieczka do ZOO i tzw. Afrykarium we Wrocławiu z ks. Marcinem.- wyjazd g. 7:00 – Uczestnikom życzymy wielu miłych wrażeń.
 9. W piątek i sobotę spływ – niech radości nie brakuje.
 10. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej, w tym zwłaszcza Przewodnika Katolickiego, słuchania radia Emaus oraz odwiedzenia kiermaszu przy biurze parafialnym.
 11. W minionym tygodniu po swoją nagrodę odeszła od nas
  śp. Stanisława Patycka, l. 78 z OB. 36. Pogrzeb odbył się w środę.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym
  Amen.