Uroczystość Trójcy Świętej – 16 czerwca AD 2019. Ogłoszenia parafialne.

 

 1. Dziś o godz. 11.00 gościmy „ Poznańskie Słowiki” modlić się będziemy za śp. Stefana Stuligrosza. Oraz dziękując za kolejny rok pracy „Poznańskich Słowików” i prosząc o dalsze Boże błogosławieństwo dla chóru i dyrygenta.
 2. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka na Caritas Parafialną.
 3. Litania do Serca Pana Jezusa podczas wieczornej Mszy św. W piątek śpiewana przed Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 4. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.00.
 5. Zakończenie roku szkolnego. Msze św. w środę o godz. 10.00 ; kl. I-III, o godz. 17.00 kl. VIII. w wtorek o godz. 11.00; kl. IV-VII ; Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek od 17.30-18.00.
 6. Rodzicom, Nauczycielom Dzieciom, Młodzieży życzymy Szczęśliwych dni wakacji w opiece naszego Patrona św. Mateusza i naszej Matki oraz  z błogosławieństwem Bożym –  Szczęść Boże
 7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.30, 8.30, 10.00, 11.00, 12.30, o 15.00 z nieszporami i procesją do 4 ołtarzy oraz o 20.00.

  I ołtarz – przy domu parafialnym – przygotowują Matki Żywego Różańca
  II ołtarz – przy przejściu obok numeru 112 – przygotowują dzieci szkolne
  III ołtarz – przy przedszkolu – przygotowują Ojcowie
  IV ołtarz – przy ul. Ślężańskiej 8 przygotowują mieszkańcy

  Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów,  służbę liturgiczną, dzieci do Żywego Ołtarza, panów do baldachimu, poczty sztandarowe. Wszystkich Drogich Parafian..   Przystrójmy nasze domy i mieszkania flagami i emblematami eucharystycznymi.

  W oktawie Bożego Ciała msza św. z nieszporami i z procesja o godz. 18:00 w niedziele po mszy św. o godz.10:00
 1. Za tydzień gościmy wolontariuszy misyjnych z inicjatywą „Leczymy z pasją” wyjeżdżających na misje. Po Mszach św. będą zbierać ofiary na swój wyjazd i pomoc misyjną.
 2. Również za tydzień Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie wypraszając potrzebne łaski.
 3. Solenizantom i jubilatom życzymy opieki Matki Bożej i świętych patronów.
 4. Czytajmy prasę katolicką, słuchajmy radia Emaus. Zapraszamy też na kiermasz przy biurze parafialnym. Do nabycia po promocyjnych cenach książeczki dla dzieci. Oraz modlitewniki dla dorosłych z modlitwami na każdy dzień. Teksty modlitw pisane dużą czcionką. Można także zamówić płytę ze zdjęciami i filmem z Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Są również emblematy eucharystyczne na Boże Ciało.