AktualnościOgłoszenia parafialne

XX Tydzień zwykły – 19 sierpnia AD 2018. Ogłoszenia parafialne.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w tym tygodniu:
  w poniedziałek – św. Bernarda, opata i diakona,
  we wtorek – św. Piusa X, papieża,
  w środę – wspomnienie NMP Królowej,
  w piątek – św. Bartłomieja Ap. i patrona księży wikariuszy. Niech dobry Bóg za wstawiennictwem tego Apostoła ma w swej opiece ks. Marcina i wszystkich pozostałych wikariuszy.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej i odnowienie ślubów jasnogórskich połączone z dziękczynieniem za tegoroczne żniwa. Po każdej mszy św. parafialny oddział Caritas zbierać będzie ofiary na pomoc uboższym rodzinom naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Do końca wakacji codzienne msze św. o godz. 8.00 oraz 18.00 poprzedzone spowiedzią św. W piątki adoracja Najśw. Sakramentu po mszy wieczornej do godz. 19.30 z okazją do spowiedzi św. Biuro parafialne czynne we wtorek i środę od godz. 17.00 do 17.30.
 4. Dzieci zapraszamy na ostatni już wtorek z Bogiem. Zapisy w zakrystii, wyjście do kina o godz. 9.00. W imieniu dzieci bardzo dziękujemy nauczycielom, opiekunom oraz samorządowi pomocniczemu Żegrze za radość tych dni – Bóg zapłać!
 5. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów. Zachęcamy także do czytania prasy katolickiej, w tym zwłaszcza Przewodnika Katolickiego, słuchania radia Emaus oraz odwiedzenia kiermaszu przy biurze parafialnym.
 6. Odeszła od nas śp. Mirosława Raczyk l.65, OB. 38; msza św. w środę o godz. 11:00. Pogrzeb o g. 12:30 w Głuszynie .
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym
  Amen.