AktualnościOgłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego AD 2018. Ogłoszenia parafialne.

 1. W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra. Uroczyste nieszpory z udziałem Ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego oraz środowisk naukowych miasta Poznania w katedrze o godz. 18.00. Podczas nieszporów Ks. Abp Marek Jędraszewski wygłosi kazanie. Zapraszamy wszystkich Profesorów i pracowników akademickich naszego miasta do udziału.
 2. Msze św. w dni tygodnia o godz. 8.00 i 18.00 w kaplicy św. Józefa z wyjątkiem piątku. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło pomocy misyjnej Kościoła „Ad Gentes”.
 3. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. W tym roku kazania głosi ks. dr Paweł Pacholak, proboszcz par. św. Jana Ewangelisty na Małej Starołęce
  Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o 17.00, dla wszystkich parafian rano o godz. 8.30, wieczorem o 18.30 oraz dla młodzieży o godz. 20.00.
  Zachęcamy do wzięcia udziału. Za oba nabożeństwa pokutne w okresie Wielkiego Postu można każdorazowo otrzymać odpust zupełny dla siebie lub zmarłych.
 4. W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka, w najbliższy piątek nasze modlitwy i post ofiarujemy w intencji prześladowanych chrześcijan w Demokratycznej Republice Konga oraz Sudanie Południowym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.- w środę dzień imienin JE. Bp. Damiana i dzień urodzin JE. bp. Zdzisława pamiętajmy w modlitwach
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, słuchania radia Emaus oraz odwiedzenia kiermaszu przy biurze parafialnym.
 7. Po swoją nagrodę wieczną odeszli od nas:
  śp. Karol Kanikowski, l. 70 z OB. 83. Msza św. w poniedziałek o godz. 11.00, pogrzeb o godz. 13.00 na Junikowie.
  śp. Grażyna Szlandrowicz, l. 55 z OB. 74. Msza św. w poniedziałek o godz. 12.00, pogrzeb o godz. 14.15 na Miłostowie od ul. Warszawskiej.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
  Amen.