VI Niedziela zwykła – 11 lutego AD 2018. Ogłoszenia parafialne.

 1. Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Rodzice, droga Młodzieży i Dzieci!
  Czas wypoczynku zimowych ferii niech upłynie w radości a towarzyszy mu Boże błogosławieństwo. Wszystkim życzymy bezpiecznych ferii. Szczęść Boże!
 2. Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach dziękując jednocześnie za nasze zdrowie. Msza św. w int. chorych naszej parafii dziś o godz. 11.00. również 2 niedziela miesiąca dziękujemy św. Mateuszowi za wszystkich, którym nasz wieczernik jest bliski i drogi .
 3. Msze św. w dni tygodnia o godz. 8.00 i 18.00 w kaplicy św. Józefa z wyjątkiem środy oraz piątku.
 4. Rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość naszego narodu.
 5. Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 11.00, 16.00, 17.00, 18.00 oraz 20.00. Podczas każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Po mszy św. zbiórka na Caritas Diecezjalną W tym dniu każdego wierzącego do 60 roku życia obowiązuje post ścisły. Niech tego dnia mimo ferii nie zabraknie w kościele również dzieci i młodzieży. W Wielkim Poście zachęcamy do uczynienia postanowień wiodących do przemiany i odnowy życia religijnego, rodzinnego oraz osobistego. Środa Popielcowa rozpoczyna także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Walentego – dzień zakochanych. Pamiętajmy o naszych najbliższych w modlitwie, aby właśnie miłość była fundamentem każdego naszego dnia.
 7. W czwartek Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa. Rozpocznie się ona mszą św. we Farze o godz. 18.00 i przejdzie na pl. Mickiewicza pod Krzyże Poznańskie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do udziału w tym akcie pokuty i modlitwy.
 8. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
 9. Gorzkie Żale w każdą niedziele o godz. 16.00. W tym roku kazania głosi ks. dr Paweł Pacholak, proboszcz par. św. Jana Ewangelisty na Małej Starołęce
 10. Droga Krzyżowa w każdy piątek dla dzieci o 17.00, dla wszystkich parafian rano o godz. 8.30, wieczorem o 18.30 oraz dla młodzieży o godz. 20.00.-również zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl.3 gim. oraz kl.2 gim.
 11. Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia opieki Matki Bożej oraz św. Patronów.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, słuchania radia Emaus oraz odwiedzenia kiermaszu przy biurze parafialnym.
 13. Wychodząc z kościoła można nabyć nowy nr. U św. Mateusza za drobną ofiarę.
 14. Po swoją nagrodę wieczną odeszły od nas:
  śp. Irena Grzempa, l. 66 z OB. 92. Pogrzeb odbył się w piątek.
  sp. Ewa Fornalczyk, l. 56 z OB. 45. Pogrzeb odbył się również w piątek.
  śp. Kazimierz Ziemba l.81, OB.107 pogrzeb w czwartek w Długiej Goślinie
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
  Amen