IV Niedziela zwykła – 28 stycznia AD 2018. Ogłoszenia parafialne.

 

 1. Drodzy Parafianie!
  Tegoroczne odwiedziny duszpasterskie dobiegły swego końca. Wszystkim Wam dziękujemy za wspólną modlitwę, gotowość spotkania i chęć otrzymania Bożego błogosławieństwa. Życzymy, aby dary Ducha Świętego Was wspomagały, a nasz patron św. Mateusz, niech wszystkich prowadzi. Odwiedziliśmy w tym roku ok. 1800 rodzin na 3200 zamieszkujących. Przybyło nam mieszkań studenckich i pod wynajem, których jest już ok. 500. Dziękujemy również wszystkim ministrantom za ich wierną służbę i trud towarzyszenia księżom.
  Niech święci patronowie: św. Józef, św. Stanisław Kostka i św. Dominik Savio mają ich w opiece.
 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywany w modlitwie za chorych na trąd.
 2. Msze św. w dni tygodnia o godz. 8.00 i 18.00 w kaplicy św. Józefa.
 3. W środę Wspólnota Żywego Różańca zbierze się na swą modlitwę o godz. 17.30, po czym msza św. i spotkanie wieczorne.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w Kościele, połączoną z wymieniankami za naszych zmarłych oraz litanią do św. Mateusza.
 5. W czwartek o godz.19:00 spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania z kl. II gimnazjum.
 6. Rada ekonomiczna spotyka się w czwartek o godz 19.00
 7. W I piątek rano odwiedzimy chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii, Ks. Wikariusz uczyni to w sobotę. Jest to także święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej mszy św. święcimy gromnice. Msze św. o godz. 8.00, 11.00, 17.00 szczególnie dla dzieci klas III, którym poświęcimy w tym dniu świece. Kolejne msze św. o godz. 18.00 oraz 20.00. Pomodlimy się wówczas kolędą dla nieobecnych, którzy w minionym roku odeszli z naszych rodzin do wieczności. I za wszystkich nieobecnych na kolędzie. Jest to ostatni dzień śpiewania kolęd. To jest także Dzień Życia Konsekrowanego.  Zbierać będziemy po mszy św. na potrzeby zakonów klauzurowych. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30. Po mszy św. o 18.00 adoracja Najśw. Sakramentu, połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego oraz okazją do spowiedzi św.
 8. W I sobotę po mszy św. porannej różaniec św. oraz modlitwy do Niepokalanego Serca Matki Bożej. Jest to także tzw. „Biała Sobota”, organizowana od godz. 9.00-13.00 przez Caritas diecezjalną. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. Już dziś zapraszamy Parafian do wzięcia udziału w przygotowaniu do obchodów 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej w Cudy Wielmożnej u oo. Franciszkanów na wzgórzu Przemysława. Msza św. 8 lutego o godz. 18.00.na wzgórzu Przemysła.
 10. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, słuchania radia Emaus oraz odwiedzenia kiermaszu przy biurze parafialnym.
 12. W minionym tygodniu po swoją nagrodę wieczną odeszła:
  śp. Barbara Rosik l.61, OB. 66. Msza św. pogrzebowa w środę 31 stycznia o godz 8:00, pogrzeb na Junikowie o godz. 10.00
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
  Amen