AktualnościOgłoszenia parafialne

XXI Niedziela zwykła – 27 Sierpnia AD 2017. Ogłoszenia parafialne.

 

XXI Niedziela zwykła
27 sierpnia AD 2017

 

 1. Wczoraj pożegnaliśmy naszego diakona Jarka, który od dziś rozpoczyna swą posługę w parafii św. Jana XXIII w Komornikach.
  Natomiast na mszy św. o godz. 11.00 witamy naszego nowego Wikariusza, ks. mgr lic. Marcina ĆMILA.
  Życzymy mu owocnej i radosnej pracy dla dobra całej wspólnoty parafialnej.
 2. Po mszach św. Caritas przeprowadzi zbiórkę funduszy na przybory szkolne dla dzieci naszej parafii.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy
  jutro – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
  wtorek – wspomnienie ścięcia św. Jana Chrzciciela
  piątek – bł. Bronisławę, dziewicę.
 4. W środę zapraszamy członków Wspólnoty Żywego Różańca na modlitwę różańcową o godz. 17:30 a po mszy św. wieczornej spotkanie w kaplicy św. Józefa.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy po mszy św. porannej. Prosimy jak zwykle zgłaszać ich w zakrystii.
  W I piątek msze św. w naszym kościele o godz. 8:00, 17:00 dla dzieci, 18:00 oraz 20:00 dla młodzieży w kaplicy św. Józefa.
  Zapraszamy w tym dniu dzieci i młodzież do spowiedzi św. od godz. 16:00. Adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. od godz. 18:00 do 20:00 w kościele, połączona z koronką do Bożego Miłosierdzia.
  W sobotę po porannej mszy św. różaniec w ramach nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP.
 6. 1 września zapraszamy do uczczenia ofiar II wojny światowej podczas mszy św. wieczornej, podczas której modlić się będziemy również o pokój na świecie oraz ustanie wojen, aktów przemocy i terroryzmu.
  Z tej właśnie racji przypada w ów dzień także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia wprowadzony decyzją papieża Franciszka.
 7. W zakrystii lub biurze parafialnym można jeszcze zamawiać intencje mszalne na msze św. rano albo wieczorem. Prosimy jednak zamówione i rezerwowane intencje regulować w porę.
  Biuro czynne jeszcze od wtorku do czwartku od 17.00-17.30. Od przyszłej niedzieli wracamy do przedwakacyjnego porządku mszy św., tzn. odprawimy już mszę św. o godz. 15:00.
  O godzinach otwarcia biura parafialnego powiadomimy za tydzień.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy zwłaszcza młodzież bierzmowaną na pieszą pielgrzymkę do Tulec z okazji święta Narodzenia NMP.
  Pielgrzymkę organizujemy dla kl. VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  Wyjście o godz. 7.30 sprzed kościoła. Ks. Marcin będzie chciał się zapoznać z naszą młodzieżą podczas marszu dlatego prosimy rodziców o zachęcenie swych synów i córek do wzięcia udziału w marszu.
  Wszyscy chętni Parafianie mogą oczywiście także uczestniczyć w marszrucie. Niech nasza młodzież weźmie sobie tę sprawę do serca.
 9. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najśw. i naszego Patrona – św. Mateusza.
 10. Prasa, książki religijne i dewocjonalia do nabycia na kiermaszu. Zachęcamy do słuchania Radia Emaus (89,8 FM).
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszła od nas
  śp. Elżbieta Żakiewicz, l. 69 z OB. 75.
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen