AktualnościOgłoszenia parafialne

XX Niedziela zwykła – 20 Sierpnia AD 2017. Ogłoszenia parafialne.

XX Niedziela zwykła
20 sierpnia AD 2017

 

 1. Na ostatni, wakacyjny wtorek z Bogiem zapraszamy dzieci – zapisy w zakrystii. Wyjście o godz. 9.00. Dziękujemy Samorządowi Pomocniczemu os. Żegrze za pomoc w organizacji tych dni dla dobra naszych dzieci.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  poniedziałek – św. Piusa X, Pap.,
  wtorek – NMP Królowej,
  czwartek – św. Bartłomieja Ap., patrona wikariuszy,
  w sobotę przypada ur. NMP Częstochowskiej.
  Od czwartku 17 sierpnia trwa nowenna przed głównymi uroczystościami Jubileuszu trzechsetlecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.
 3. 26 sierpnia z udziałem najwyższych władz kościelnych i państwowych oraz tysięcy pielgrzymów odbędą się główne obchody jubileuszu. Suma odprawiona zostanie o godz. 11.00 na szczycie pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce, abp. Salvatore Pennacchio.  Podczas mszy św. Biskupi polscy dokonają odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu.
  W naszym kościele mszę św. odprawimy o godz. 8.00. Po mszy św. modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny.
 4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 powitamy naszego nowego Wikariusza, ks. mgr lic. Marcina ĆMILA. Życzymy mu owocnej i radosnej pracy dla dobra całej wspólnoty parafialnej. Również za tydzień po mszach św. Caritas przeprowadzi zbiórkę funduszy na przybory szkolne dla dzieci naszej parafii.
 5. W zakrystii lub biurze parafialnym można jeszcze zamawiać intencje mszalne na msze poranne w tym tygodniu (czw/pt) oraz w przyszłym. Biuro czynne od wtorku do czwartku od 17.00-17.30.
 6. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najśw. i naszego Patrona – św. Mateusza. Ks. Michał w poniedziałek obchodzi dzień urodzin pamiętajmy w modlitwie.
 7. Prasa, książki religijne i dewocjonalia do nabycia na kiermaszu. Zachęcamy do słuchania Radia Emaus (89,8 FM).
 8. Odszedł od nas
  śp. Tomasz Rębacz l. 69.  OB. 41. Msza św. pogrzebowa w czwartek g. 10.00, pogrzeb o g .12.00 na Miłostowie od Warszawskiej.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen