Niedziela Miłosierdzia Bożego – 23 kwietnia AD 2017. Ogłoszenia

Niedziela Miłosierdzia Bożego.

 1. Rozpoczynamy przygotowanie rekolekcyjne do poświęcenia kościoła. Nauki głosi v-ce oficjał Sądu Duchownego ks. dr Rafał Pajszczyk. Niech św. Mateusz ma w swojej opiece. Nauki dzisiaj, za tydzień i 3 maja podczas każdej Mszy św.
 2. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, kanon 1043 i 1051 podaje się do publicznej wiadomości, że kleryk Jarosław Krawczyk, w dniu 18 maja br. ma przyjąć w Poznaniu święcenia diakonatu. 

  “Jeżeli ktokolwiek wiedziałby o jakiejkolwiek przeszkodzie do udzielenia święceń, jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym miejscowego rządcę parafii.

  Wszystkich kandydatów do święceń polecajmy w modlitwach dobremu Bogu oraz wypraszajmy by Pan Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego otwiera Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka na Caritas Archidiecezjalną z poleceniem na pomoc dla Syrii.
 2. Zauważyliśmy obraz św. Antoniego namalowany przez szafarza p. Eugeniusza Szymańskiego – Bóg zapłać. Obraz zostanie poświęcony podczas patronalnego święta Caritas Parafialnej 13 czerwca.
 3. Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski przeniesiona na poniedziałek.
 4. Święto św. Marka Ew. we wtorek. Odpust na os. Czecha.
 5. Spotkanie rodziców dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o 18:00. Dzieci kl. 3 – wtorek o 17:00.
 6. W piątek J. E. Ks. bp Damian Bryl udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży o godz. 18:00. Spotkanie dla kandydatów w środę i czwartek o 18:30.
 7. W sobotę dzień pamięci o męczeństwie duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej – św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
 8. Za tydzień Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego.
 9. Informujemy, że 1 maja spotkanie na polanie w Puszczy Zielonka o godz. 12:00. Po Mszy św. spotkanie przy grillu.,
 10. We wtorek  2 maja całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. Solenizantom i jubilatom życzymy opieki MB i patronów.
 12. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej i słuchania Radia Emaus. Zapraszamy na kiermasz.
 13. Na 3460 rodzin w naszej parafii, z daniny diecezjalnej wywiązało się 868, w akcje witraż włączyło się 175 rodzin – Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 14. Zbliża się Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Samorząd Pomocniczy Osiedla Żegrze zaprasza 30.04.od godz.12 – przed kościołem będzie rozdawana bezpłatnie flaga państwowa.