II Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia AD 2019. Ogłoszenia parafialne.

 

 1. Niedziela Bożego Miłosierdzia otwiera Tydzień Miłosierdzia. To zaproszenie Jezusa do przebaczania, miłości i braterskiej solidarności wobec wszystkich z którymi żyjemy, na co dzień. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. ogodz. 11.00. Uczcijmy relikwie św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II
 2. Dziś także międzynarodowe święto Caritas. Dziękujemy Panu Bogu za nasz oddział Caritas wszystkim zaangażowanym w to dzieło życząc Bożej mocy. Za wszystkie inicjatywy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Po każdej Mszy św. zbiórka na Caritas Archidiecezjalną.
 4. Jutro Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego – święto patronki Europy św. Katarzyny ze Sieny
 5. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne
 6. We wtorek – uroczystość św. Wojciecha – patrona Polski pamiętajmy w modlitwie o naszym kraju.
 7. W poniedziałek o godz. 18.00 ks. bp Grzegorz Balcerek udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Wszystkim kandydatom wraz rodzinami życzymy mocy Ducha Świętego. Niech Pan prowadzi.
 8. Nauki przed chrztem wyjątkowo w czwartek po wieczornej Mszy św.
 9. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe codziennie o godz. 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim. Dla dzieci od 6 maja od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W niedziele i święta nabożeństwa o godz. 19.30.
 10. W środę mija 27 rocznica powołani parafii św. Mateusza. Spotkanie na Polanie w Puszczy Zielonka o godz. 12.00 szczegóły w gablocie.
 11. W czwartek adoracja najświętszego Sakramentu – plan w gablocie. To także dzień flagi oraz rocznica powołania Żywego Różańca. Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00. Oraz Litania do św. Mateusza i Wymienianki roczne.
 12. W piątek uroczystość NMP Królowej Polski – głównej patronki Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. To także święto Konstytucji 3 Maja – pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
 13. W sobotę rano odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. modlitwy. do serca NMP i różaniec po mszy św.o g. 8:00.
 14. Pielgrzymów wyjeżdżających na Litwę od 10-15 czerwca prosimy o wpłacanie 500 zł. do 10 maja u ks. proboszcza w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd.
 15. Za tydzień gościmy kleryków ASD w Poznaniu, którzy będą modlić się wraz z nami, a po Mszach św. zbierać ofiary na nasze seminarium.
 16. Dnia 7 maja minie 2 rocznica poświęcenia Kościoła. Informujemy, że od godz. 18.00 będzie Adoracja najświętszego Sakramentu. Następnie o godz. 19.00 uroczysta Msza św. dziękczynna
 17. Solenizantom i jubilatom życzymy opieki Matki Bożej i świętych patronów.
 18. Czytajmy prasę katolicką, słuchajmy radia Emaus. Zapraszamy też na kiermasz przy biurze parafialnym.
 19. Odeszły od nas:
  śp. Grażyna Rakoniewska l. 66 z OB 60.
  Msza św pogrzebowa będzie we wtorek o godz.8.30. Pogrzeb na Miłostowie od ul. Warszawskiej o godz. 10.40.
  Śp. Danuta Hypki l. 64, OB.49 msza św. w czwartek g. 9:30; pogrzeb na Górczynie g. 11:30
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie,
  a światłość wiekuista niechaj im świeci.
  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
  Amen.