V Niedziela zwykła – 10 lutego AD 2019. Ogłoszenia parafialne.

  

 1. Nasza parafialna Rodzina Chóralna obchodzi dzisiaj 16 rocznicę powstania.  Życzymy całemu zespołowi aby św. Cecylia i nasz patron św. Mateusz wypraszali bogactwo Bożych darów – Śpiewajmy Panu! Podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy prosili Pana o radość życia dla wszystkich chórzystów.
 2. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne – przepraszamy.
 3. W poniedziałek wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Namaszczenie chorych oraz spotkanie z chorymi wyjątkowo w tym roku odbędzie się w maju podczas nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Gdyby jednak ktoś potrzebował przyjąć sakrament namaszczenia prosimy o zgłoszenie przed Mszą św. w zakrystii. Pamiętajmy w modlitwach za naszych chorych.
 4. We wtorek o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży męskiej klas VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 5. Uczestników Nieustającego Różańca ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie w środę o godz.18.00.
 6. W czwartek o godz.19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 7. W sobotę na godz.11.00 zapraszamy wszystkich chłopców od III klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami oraz służyć Panu Jezusowi, poznać nowych kolegów i przyjaciół. Ks. Marcin będzie czekał na was przy biurze parafialnym.
 8. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 64 zwracają się z prośbą o pomoc w zbiórce fantów na zabawę fantową, której dochód będzie przeznaczony na zrealizowanie marzenia chorego mieszkańca naszego osiedla. Wśród fantów mogą znaleźć się długopisy, maskotki, kubeczki, breloczki, kredki, pisaki, gry planszowe i inne przedmioty, które mogą sprawić radość dzieciom biorącym udział w zabawie. Fanty można przynosić do siedziby szkoły lub składać w niedzielę do przygotowanego kosza. Za życzliwość i pomoc serdecznie dziękujemy.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i słuchania radia Emaus. Oraz zapraszamy na kiermasz przy biurze parafialnym. Jest nowy Mały Przewodnik z owieczką Magdą.
 10. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
 11. Po swoją nagrodę do Pana odeszli od nas:
  śp. Ewa Raźniak l. 69 z OB. 90. Msza św. w poniedziałek o godz. 10.00, pogrzeb na Naramowicach o godz.12.00,
  śp. Wojciech Kubicki l. 71 z OB. 117. Msza św. we wtorek o godz.10.00, pogrzeb na Junikowie o godz. 12.30.
  śp. Ryszard Antkowiak l. 7 z, OB. 121 pogrzeb odbył się w piątek.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, 
  a światłość wiekuista niechaj im świeci.
  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
  Amen.