VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja AD 2018. Ogłoszenia parafialne.

  

 1. Od dziś do środy przypadają tzw. dni krzyżowe, czyli czas modlitw o urodzaje oraz za kraje głodujące. Dziękując Bogu, że u nas nie brakuje chleba pamiętajmy w modlitwach o milionach naszych bliźnich, którym nie jest dane być sytym w krajach zwłaszcza pogrążonych we wojnach i kryzysach humanitarnych.
 2. Jutro obchodzić będziemy I rocznicę konsekracji naszego kościoła parafialnego. W tym dniu wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą mszę św. dziękczynną koncelebrowaną o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie ks. prał. Marian Lewandowski, kustosz muzeum archidiecezjalnego. Mszę poprzedzimy adoracją Najśw. Sakramentu od godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego przeżywania radości poświęcenia naszego osiedlowego Wieczernika.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 20.30 dla wszystkich Parafian, w niedziele o godz. 19.30. Dla dzieci nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 4. We wtorek uroczystość św. Stanisława Bp. i M., głównego Patrona Polski obok św. Wojciecha. W tym dniu spotkanie Akcji Katolickiej o godz. 18.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny podczas mszy św. w naszym kościele.
 5. Spotkanie pielgrzymów udających się do Rzymu i na Sycylię w środę, 9.05 o godz. 20.00 w sali św. Cecylii.
 6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Połączymy ją z nabożeństwami majowymi o godz. 20.30.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz dzień I Komunii św. dzieci klas III na mszy św. o godz. 11.00. Dzieci będą miały w tym tygodniu nabożeństwo majowe w poniedziałek i wtorek godz. 17.00. Na swoje próby przed uroczystością dzieci przybędą w środę, czwartek i piątek o godz. 18.30. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 9.00, a dla rodziców i dorosłych od godz. 17.00. Spotkanie popołudniowe, połączone z nabożeństwem majowym w przyszłą niedzielę o godz. 17.00. W związku z próbami dzieci nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45. Sprzątanie kościoła w piątek o godz.21.
 8. Z daniny diecezjalnej dotąd wywiązały się 902 rodziny. Bóg zapłać!
 9. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
  10.05. ks. Janusz obchodzi dzień swych urodzin. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tym zwłaszcza Przewodnika Katolickiego, słuchania radia Emaus oraz odwiedzenia kiermaszu przy biurze parafialnym.
 11. Po swoją nagrodę odszedł od nas
  śp. Andrzej Milecki, l. 73 z O.B. 86. Msza św. w czwartek w kościele św. Stanisława Kostki na Winiarach. 
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym
  Amen.