V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia AD 2018. Ogłoszenia parafialne.

 

W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości , że diakon Jarosław Krawczyk . Alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, syn naszej parafii, ma przyjąć święcenia prezbiteratu w Poznaniu dnia 26. maja br.   
Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż diakonowi wspomnianego święcenia w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim poleca się, by modlili się w tej intencji. Niech Pan Bóg wzbudzi wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

 1. Dziś gościmy kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, którzy towarzyszą nam w modlitwie oraz zbierają po mszach św. składkę na utrzymanie seminarium. Wesprzyjmy ich naszą modlitwą i groszem. Wspominamy także dzień martyrologii duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich ofiarach wojen, przemocy i nienawiści.
 2. Biuro parafialne czynne tylko w środę od godz. 17:00 – 17:30.
 3. We wtorek wspominamy św. Józefa Rzemieślnika i organizujemy tradycyjne spotkanie na majówce w   puszczy Zielonka.  kto ma wolne miejsce w samochodzie niech zgłosi na kiermaszu. O godz. 12.00 msza św. na polanie a po niej wspólne grillowanie i zabawy dla dzieci. Zapraszamy do wspólnego świętowania kolejnej już rocznicy założenia naszej parafii św. Mateusza, Ap. i Ew., powołanej do życia 1.05.1992 decyzją śp. abpa Jerzego Stroby.
 4. Od wtorku zapraszamy do wspólnych nabożeństw majowych codziennie o godz. 20.30 dla wszystkich Parafian, w niedziele o godz. 19.30. Dla dzieci nabożeństwa rozpoczną się od 7 maja, od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 5. W środę święto flagi narodowej oraz doroczny, parafialny dzień adoracji Najśw. Sakramentu. Wystawienie Pana Jezusa po porannej mszy św. do 20.30, połączone z nabożeństwem majowym w intencji całej naszej wspólnoty. Zapraszamy do odwiedzenia Jezusa w Eucharystii i oddania Mu wszystkich naszych spraw i bolączek osobistych, rodzinnych, zawodowych i społecznych.
 6. W I czwartek miesiąca, 03 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski a zarazem święto Konstytucji 3 maja oraz dzień modlitw za rodaków na obczyźnie. Porządek mszy św. niedzielny: 7.30, 8.30, 10.00, 11.00, 12.30 oraz 20.00. Nie będzie mszy św. o godz. 15.00. Nabożeństwo majowe o 19.30.
 7. W I piątek miesiąca po porannej mszy św. udamy się do chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii. Msze św. o godz. 8.00, 17.00,dla dzieci, 18.00 oraz 20.00 dla młodzieży. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30 do 17.00 oraz 18.30 do 19.30. Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego po mszy wieczornej.
 8. W I sobotę miesiąca różaniec oraz nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po porannej mszy św.
 9. W poniedziałek, 07 maja obchodzić będziemy I rocznicę konsekracji naszej świątyni parafialnej. W tym dniu wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą mszę św. dziękczynną o godz. 19.00, której przewodniczyć będzie ks. prał. Marian Lewandowski, kustosz muzeum archidiecezjalnego. O godz. 18.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu w podziękowaniu za konsekrację naszego osiedlowego Wieczernika.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu i na Sycylię. Zgłoszenia u ks. Proboszcza.
 11. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów. Wszystkim maturzystom życzymy wiele darów Ducha św. i opieki Matki Bożej.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tym zwłaszcza Przewodnika Katolickiego, słuchania radia Emaus oraz odwiedzenia kiermaszu przy biurze parafialnym.
 13. abp udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych na piątek 4.05.