AktualnościOgłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 01 kwietnia AD 2018. Ogłoszenia parafialne.

 

Drodzy Parafianie, mili Goście!

Życzymy błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus, Zwycięzca grzechu i śmierci umacnia szczęściem, nadzieją i radością na każdy dzień życia. Szczęść Boże!

 1. Wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia uroczystości Triduum paschalnego: budowniczym grobu Pańskiego, dbającym o czystość naszej świątyni, służbie liturgicznej, dzielącym się „barankiem wielkanocnym” podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę oraz Parafianom adorującym Najśw. Sakrament niech zmartwychwstały Chrystus błogosławi i darzy swą opieką.
 2. Dzisiaj oraz w Poniedziałek Oktawy Wielkanocnej msze św. według porządku niedzielnego. Jutro przypadka 13. rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Wszystkim czcicielom naszego wielkiego Rodaka życzymy Jego opieki i skutecznego wstawiennictwa. Przeprowadzimy w tym dniu również zbiórkę ofiar na potrzeby KUL, Wydziału Teologicznego naszego uniwersytetu oraz szkoły katolickie.
 3. Trwa nowenna ku czci Jezusa miłosiernego przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich czcicieli do modlitwy jutro o godz. 15:00 a w ciągu tygodnia – od wtorku do soboty włącznie – po mszach św. o godz. 18.00.
 4. W środę J.E. ks. bp Damian Bryl udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii na mszy św. o godz. 16.00. Tego dnia szczególnie pamiętajmy o nich w modlitwie.
 5. W I czwartek miesiąca zapraszamy na mszę św. wieczorną o godz. 18.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych w połączeniu z wymieniankami rocznymi oraz litanią do św. Mateusza.
 6. W I piątek po porannej mszy św. odwiedzimy naszych chorych. Zapisy w zakrystii. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 dla dzieci, 18.00 oraz 20.00 dla młodzieży. Okazja do spowiedzi św. od 16.30 oraz w czasie adoracji Najśw. Sakramentu po wieczornej mszy św. Ponieważ trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 7. W I sobotę różaniec i nabożeństwo ku czci Niepok  Serca NMP po mszy św. porannej.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość ku czci Bożego Miłosierdzia, zgodnie z wolą Pana Jezusa, wypowiedzianą św. siostrze Faustynie oraz początek tygodnia miłosierdzia. Wyraźmy go szczególną uwagą na bliźnich potrzebujących pomocy. Jest to także patronalne święto Caritas. Naszemu parafialnemu oddziałowi życzymy mocy i łaski Bożej. Po mszach św. zbiórka na dzieła Caritas naszej diecezji.
 9. Parafian udających się na pielgrzymkę do Częstochowy prosimy o uregulowanie należności do środy tego tygodnia. Prosimy także o deklaracje na wyjazd do Rzymu i na Sycylię do przyszłej niedzieli. Nie ma już miejsc wolnych na wyjazd w Bieszczady.
 10. Solenizantom i jubilatom  życzymy opieki Matki Bożej oraz świętych Patronów.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w tym zwłaszcza Przewodnik Katolicki, słuchania radia Emaus oraz odwiedzenia kiermaszu przy biurze parafialnym.
 12. W minionym tygodniu po swoją nagrodę wieczną odeszli:
  śp. Jerzy Cech l.69. OB. 3 pogrzeb odbył się w poniedziałek
  śp. Zbigniew Fogt l .67 z OB. 58. Msza pogrzebowa w środę, 4.04. o godz. 11:00. Pogrzeb w Spławiu o godz 13:00
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
  Amen.